W dniach 15-16 maja 2021 roku nasza dziewiętnastoosobowa grupa zawodników rywalizowała w Mistrzostwach Szkół Sportowych w Raciborzu.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych 11-13 lat i 14-15 lat. Każda grupa wiekowa rywalizowała w systemie eliminacji i finałów. Dla większości z nas były to pierwsze w życiu starty w zawodach w takiej formule.

Mimo dużej tremy, stresu oraz niebywałego zmęczenia udało się wywalczyć wiele miejsc w finałach oraz bardzo dużo wartościowych wyników, które są nowymi rekordami życiowymi. Dodatkowo każdy walczył o punkty dla swojej szkoły a efektem tego było 7 miejsce młodszej grupy i 11 miejsce starszych. W obu grupach rywalizowało po 20 zespołów szkolnych z całej Polski.

Najlepsze wyniki dla naszej szkoły uzyskali :

• Rąp Apolonia brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym, 11 m Finał B 100 m stylem dowolnym, 15 m Finał B 50 m stylem dowolnym,
  • Tusk Szymon trzykrotny finalista A gdzie dwukrotnie zajął 4 m na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym, oraz 5 m na dystansie 50 m stylem dowolnym. Ponadto Szymon zdobył punkty płynąc finał B na 200 m stylem zmiennym zajmując 12 miejsce.
  • Majewska Martyna na 50 m stylem dowolnym płynąc w Finale A zajęła 6 miejsce oraz trzykrotnie awansowała do finału B ( 200 m stylem zmiennym - 9 miejsce,100 m stylem dowolnym - 11 miejsce, 100 m stylem motylkowym - 12 miejsce)
  • Derewecka Kamila 3 finały B - 50 m stylem dowolnym 11 miejsce, 100 m stylem dowolnym - 15 miejsce, 200 m stylem dowolnym - 12 miejsce)
  • Jadczuk Estella 2 finały B (obydwa wygrane co dało jej 9 miejsce) na dystansie 100 m i 200 m stylem klasycznym.
  • Jedynak Katarzyna wygrany finał B na dystansie 100 m stylem klasycznym - 9 miejsce i drugi finał B na dystansie 200 m stylem klasycznym - 10 miejsce.
  • Kijko Paula 4 finały B na dystansie 50 m stylem dowolnym - 12 miejsce, 100 m stylem dowolnym - 15 miejsce, 100 m stylem grzbietowym - 12 miejsce, 200 m stylem grzbietowym - 12 miejsce.
  • Kłosowski Stanisław 2 finały B na dystansie 50 m stylem dowolnym - 11 miejsce, 100 m stylem dowolnym 14 miejsce
  • Pieślak Adam 3 finały B 200 m stylem dowolnym 14 miejsce, 100 m stylem grzbietowym - 13 miejsce, 200 m stylem grzbietowym - 12 miejsce.
  • Wesołowski Michał 4 finały B na dystansie 50 m stylem dowolnym - 10 miejsce, 100 m stylem dowolnym - 10 miejsce, 100 m stylem grzbietowym - 12 miejsce, 200 m stylem grzbietowym - 10 miejsce.
  • Wojda Antoni 3 finały B (1 wygrany) na dystansie 50 m stylem dowolnym - 9 miejsce, 100 m stylem dowolnym - 13 miejsce, 200 m stylem dowolnym - 15 miejsce.
  • Krutul Aga 16 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym, niestety kontuzja uniemożliwiła jej start w wymarzonym finale. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Prócz startów indywidualnych rozgrywane były też sztafety. W pierwszym dniu była to sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem zmiennym, w której zajęliśmy następujące miejsca:

• 9 miejsce (Wesołowski, Jadczuk, Majewska,Wojda),
  • 11 miejsce (Pieślak, Krutul, Januszewski, Derewecka),
  • 12 miejsce (Tusk, Jedynak, Skrzyniarz Dawid, Rąp),
  • 20 miejsce (Kijko, Paszkowski, Patan, Tomczak).

W drugim dniu sztafety rozgrywane były na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym. Po zaciętej walce nasze dziewczęta młodsze ( Derewecka, Krutul, Jadczuk, Majewska) uplasowały się na 5 miejscu a chłopcy (Wesołowski, Wojda, Kłosowski, Januszewski) zajęli 7 miejsce. W grupie starszej dziewczęta zajęły 8 miejsce (Kijko, Patan, Świętoń Nikola, Rąp) a nasi panowie 12 miejsce płynąc w składzie Ciećkowski, Tomczak, Skrzyniarz, Tusk.

Dziękujemy za walkę, zaangażowanie, pozytywne nastawienie, uśmiechy na twarzach. Jesteśmy z Was dumni!